Do I.Questu 2020 zbývá

Přihlášené týmy 2020

 

11/10
 

Poslední komentáře

Předchozí ročníky

 • Ve Velkém Depotu získali soutěžící následující indicie:

  Milí soutěžící, na cestě do cíle I.Questu Vám zbývá navštívít poslední waypoint a na něm vyřešit závěrečný úkol, ke kterému jak doufáme jste již nashromáždili spoustu informací s otazníčkem.

  Ale jak se tam dostat? indicie10-2p.png Vás tam dovede.

  Deadline 60 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda.

  Pro plné rozlišení klikněte na obrázek níže:

 • Po dosažení soutěžního kódu v Bechyni, získali soutěžící ve WR následující informaci:

  Než opustíte první rozptylový prostor bývalého bechyňského vojenského letiště, nezapomeňte si vyzvednout u přítomného organizátora věcnou indicii, která Vám napoví kam pokračovat v soutěži dál. K vyzvednutí indicie potřebujete znát heslo: "4401 nemá jadernou výzbroj", bez něj Vám indicii nevydá.

  Deadline 90 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda.

 • Naši soutěžící se ocitli v Bechyni v prvním rozptylovém prostoru - tedy v místě bývalého úkrytu vojenského letectva. V areálu je 12 hangárů, z nichž některé nám otevřeli. Do prvního hangáru hned vpravo za branou jsme nainstalovali zadání dalšího úkolu, ceduli s tabulkou, ze které vyplývalo, co je předmětem úkolu. Ve WR našli soutěžící následující informaci:

 • Po týdení odmlce (dovolená) přináším další díl seriálu analýz I.Questu 2015. Tentokrát pokračujeme u kaple sv. Rozálie u Borovan nedaleko Bernartic, kamž cestující dorazili naposledy a museli se poprat s nalezením kamenů s vygravírovaným kódem ve studánce opředené pověstí o léčivé vodě.

  Po úspěšném získání soutěžního kódu, čekaly na soutěží další, neméně zajímavé indicie:

 • Po rozluštění včelí navigace a vrtivého tanečku dorazili soutěžící ke starému dubu, na kterém byla poněkud brutálně SP páskou připoutaná ta malá uličnice včelka Mája. Na kyblíku s medem držela soutěžní kód a po jeho zadání získali soutěžící další indicii, tentokrát naši oblíbenou básničku, která měla vypovídat o jedné legendě.

  "Ne biskupem
  leč císařem se stal.
  I země české králem.
  Jsa nezkušen
  hned rádce uvítal.
  Jen dočasu. Ne stále.

 • Posuneme se v soutěži dál. ROB 80 přivedl soutěžící do Chvaletic, kde probíhal jednak mincovní quest s kravičkami, ke kterému se vrátíme později, ale především bylo třeba rozluštit tajemství včelího úlu. O něco větší než standardní imitace včelího úlu měla v sobě ukrytý strojek z Merkuru, jejímž sestrojováním a programováním strávil Kája nespočet bezesných nocí. Díky důmyslnému mechanismu, respektujícímu měnící se postavení slunce a síle neodymových magnetů jsme dokázali vytvořit robotickou včelku, která předvádí včelí taneček.

 • V Modlešovicích, po nalezení BT vysílače, dostali soutěžící další indicii:

  "Nyní nastal čas použít přístroj, který jste obdrželi na startu, a který nese označení ROB 80. Právě s pomocí tohoto přístroje můžete najít další waypoint.

  Když správně naladíš slyšet bys MOH (Dosah vysílače je i 30km).

  Pokud by se vám nepodařilo zachytit signál na místě, skočte si do Skočic a zkuste štěstí tam.

  Deadline 120 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda."

 • Část první - reportáž ze závodu

  Jelikož na těch pár šifrovačkách, které jsme jako tým absolvovali, jsme nezřídka zápasili s papírovou mapou, šifrovačka využívající GPS navigaci pro nás byla jasná volba. K našemu čtyřčlenému komandu z Blavy jsme získali ještě člověka znalého jižních Čech a mohli jsme se připravovat na den D.

 • Máme tady třetí díl našeho seriálu. Naposledy skončili soutěžící u domu U Zlatého klíče, kde získali následující indicie:

  "Na tomto místě získáváte níže zvukový soubor se jménem klic.mp3. Tento soubor je označen otazníkem, takže je Vám již jasné, že neukazuje k dalšímu postupu a ani se na něj nevztahuje deadline. Incidie, která Vás vede vpřed je obrázek indicie03-2p.png.

  Deadline 120 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda."

 • I.Quest 2015 jak již známo startoval u rybníku Loviště nedaleko Vodňan. Je nutno podotknout, že původním plánem organizátorů byl rybník jiný a to Záhorský rybník, který sousedí s kempem Pražák a obecně se využívá ke koupání. Když jsme ale nahlédli do mapy a zjistili, že v blízkém dosahu se naléza rybník s fascinujícím jménem Loviště, bylo vzhledem k úvodnímu questu rozhodnuto.

 • V letošní sezóně I.Questu jsme bohužel neměli k dispozici kameramana Spapánka a tak jsem se roztřesenou rukou ujal kamery ve volných chvílích já (RIK). Video letadla z Bechyně je z Majklova foťáku a pak jsou další videa z kamer Houby juniora a Klobouka.

  Sestřih

   

  Start, přílet letadla a vylovení PET lahve

 • Díky týmu Tukdam za zaslání fotek Modlešovické modlitby. Tým byl podle svého vyjádření na podobné soutěži poprvé a soutěž je zdá se zaujala. Přečtěte si, co nám tým napsal. Doufám, že jsem přiřadil správnou fotografii, pokud ne, prosím opravte mne. RIK.

   

  Byl to náš první ročník a pro větší část týmu celkově premiéra na soutěži tohoto typu. Snad i proto jsme měli občas pocit, že hrajeme úplně jinou soutěž než ostatní týmy. :) Vzali jsme si z našich chyb ponaučení a příští rok přijedeme daleko víc připraveni.

 • I.Quest 2015 startoval u rybníku Loviště, nedaleko Vodňan. Mezi pátou a půl šestou ranní se postupně sjely všechny týmy, obsolvovaly prezenci a kromě startovního balíčku vyfasovaly přijímač ROB 80, ke kterému proběhlo krátké zaškolení. Nedaleko startu byla totiž nainstalována testovací liška a soutěžící si tak mohli vyzkoušet naladění správného signálu i otestovat, zda poznají z kterého směru liška vysílá.

 • Následující odkaz obsahuje přehled celého závodu, tedy pořadí jednotlivých týmů a časový průběh dosažení jednotlivých waypointů. Tabulka je rozdělena podle typu waypointu, tedy v první části jsou powerwaypointy, které určují celkové pořadí (označené zaměřovačem) a pro zajímavost jsou zde i časy dosažení pomocných waypointů (označení otazníkem) jakož i mincovní waypointy (označené mincí).

  Kromě mincovního waypointu v Novém Dvoře u rybníka navštivil všechny ostatní waypointy min. jeden tým, což je pro nás organizátory oproti loňskému ročníku poměrně velký úspěch.

 • Pořadatelům I.Questu neuniklo, že se nejeden ze soutěžících během naší soutěže logoval do kešek v Modlešovicích nebo ve Velkém Depotu. Protože geocaching a I.Quest mají určitý průnik společných rysů, rozhodli jsme se oslovit kešery formou zřízení několika kešek s motivy I.Questu.

  Dnes ráno byla zprovozněna první, takže i našim soutěžícím dáváme možnost získat FTF :)

  http://coord.info/GC5ZZFH

  A zároveň geokešerům dáváme šanci dovědět se o I.Questu.

  Hodně štěstí

 • 1 MR
  2 D-F
  3 L 45 / K 10
  4 Soustava prvků
  5 Rumové pralinky
  6 Petřinští a spol.
  7 Psychokopytníci
  8 zelenej brouk
  9 Outlaws
  10 Dlouhý, Široký, Krátkozraký et al.
  11 Viribus Unitis
  12 Vladcovia Strachu
  13

Stránky

Přihlášení

Poslední zveřejněný úkol

16.2.2020
9.2.2020
3.2.2020
26.1.2020
19.1.2020
12.1.2020
6.1.2020
24.12.2019
15.12.2019
5.12.2019
1.12.2019
17.11.2019
1.11.2019
21.10.2019

Seznam galerií