Anketa

Přijedete i příští rok?
Ano, líbilo
100%
Ještě nevíme, nebylo to nic moc
0%
Ne, tohle není pro nás
0%
Celkem hlasů: 4

Poslední komentáře

Předchozí ročníky

 • Ve Velkém Depotu získali soutěžící následující indicie:

  Milí soutěžící, na cestě do cíle I.Questu Vám zbývá navštívít poslední waypoint a na něm vyřešit závěrečný úkol, ke kterému jak doufáme jste již nashromáždili spoustu informací s otazníčkem.

  Ale jak se tam dostat? indicie10-2p.png Vás tam dovede.

  Deadline 60 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda.

  Pro plné rozlišení klikněte na obrázek níže:

 • Po dosažení soutěžního kódu v Bechyni, získali soutěžící ve WR následující informaci:

  Než opustíte první rozptylový prostor bývalého bechyňského vojenského letiště, nezapomeňte si vyzvednout u přítomného organizátora věcnou indicii, která Vám napoví kam pokračovat v soutěži dál. K vyzvednutí indicie potřebujete znát heslo: "4401 nemá jadernou výzbroj", bez něj Vám indicii nevydá.

  Deadline 90 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda.

 • Naši soutěžící se ocitli v Bechyni v prvním rozptylovém prostoru - tedy v místě bývalého úkrytu vojenského letectva. V areálu je 12 hangárů, z nichž některé nám otevřeli. Do prvního hangáru hned vpravo za branou jsme nainstalovali zadání dalšího úkolu, ceduli s tabulkou, ze které vyplývalo, co je předmětem úkolu. Ve WR našli soutěžící následující informaci:

 • Po týdení odmlce (dovolená) přináším další díl seriálu analýz I.Questu 2015. Tentokrát pokračujeme u kaple sv. Rozálie u Borovan nedaleko Bernartic, kamž cestující dorazili naposledy a museli se poprat s nalezením kamenů s vygravírovaným kódem ve studánce opředené pověstí o léčivé vodě.

  Po úspěšném získání soutěžního kódu, čekaly na soutěží další, neméně zajímavé indicie:

 • Po rozluštění včelí navigace a vrtivého tanečku dorazili soutěžící ke starému dubu, na kterém byla poněkud brutálně SP páskou připoutaná ta malá uličnice včelka Mája. Na kyblíku s medem držela soutěžní kód a po jeho zadání získali soutěžící další indicii, tentokrát naši oblíbenou básničku, která měla vypovídat o jedné legendě.

  "Ne biskupem
  leč císařem se stal.
  I země české králem.
  Jsa nezkušen
  hned rádce uvítal.
  Jen dočasu. Ne stále.

 • Posuneme se v soutěži dál. ROB 80 přivedl soutěžící do Chvaletic, kde probíhal jednak mincovní quest s kravičkami, ke kterému se vrátíme později, ale především bylo třeba rozluštit tajemství včelího úlu. O něco větší než standardní imitace včelího úlu měla v sobě ukrytý strojek z Merkuru, jejímž sestrojováním a programováním strávil Kája nespočet bezesných nocí. Díky důmyslnému mechanismu, respektujícímu měnící se postavení slunce a síle neodymových magnetů jsme dokázali vytvořit robotickou včelku, která předvádí včelí taneček.

 • V Modlešovicích, po nalezení BT vysílače, dostali soutěžící další indicii:

  "Nyní nastal čas použít přístroj, který jste obdrželi na startu, a který nese označení ROB 80. Právě s pomocí tohoto přístroje můžete najít další waypoint.

  Když správně naladíš slyšet bys MOH (Dosah vysílače je i 30km).

  Pokud by se vám nepodařilo zachytit signál na místě, skočte si do Skočic a zkuste štěstí tam.

  Deadline 120 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda."

 • Část první - reportáž ze závodu

  Jelikož na těch pár šifrovačkách, které jsme jako tým absolvovali, jsme nezřídka zápasili s papírovou mapou, šifrovačka využívající GPS navigaci pro nás byla jasná volba. K našemu čtyřčlenému komandu z Blavy jsme získali ještě člověka znalého jižních Čech a mohli jsme se připravovat na den D.

 • Máme tady třetí díl našeho seriálu. Naposledy skončili soutěžící u domu U Zlatého klíče, kde získali následující indicie:

  "Na tomto místě získáváte níže zvukový soubor se jménem klic.mp3. Tento soubor je označen otazníkem, takže je Vám již jasné, že neukazuje k dalšímu postupu a ani se na něj nevztahuje deadline. Incidie, která Vás vede vpřed je obrázek indicie03-2p.png.

  Deadline 120 min. Pro tento úkol existuje 1 nápověda."

 • I.Quest 2015 jak již známo startoval u rybníku Loviště nedaleko Vodňan. Je nutno podotknout, že původním plánem organizátorů byl rybník jiný a to Záhorský rybník, který sousedí s kempem Pražák a obecně se využívá ke koupání. Když jsme ale nahlédli do mapy a zjistili, že v blízkém dosahu se naléza rybník s fascinujícím jménem Loviště, bylo vzhledem k úvodnímu questu rozhodnuto.

 • V letošní sezóně I.Questu jsme bohužel neměli k dispozici kameramana Spapánka a tak jsem se roztřesenou rukou ujal kamery ve volných chvílích já (RIK). Video letadla z Bechyně je z Majklova foťáku a pak jsou další videa z kamer Houby juniora a Klobouka.

  Sestřih

   

  Start, přílet letadla a vylovení PET lahve

 • Díky týmu Tukdam za zaslání fotek Modlešovické modlitby. Tým byl podle svého vyjádření na podobné soutěži poprvé a soutěž je zdá se zaujala. Přečtěte si, co nám tým napsal. Doufám, že jsem přiřadil správnou fotografii, pokud ne, prosím opravte mne. RIK.

   

  Byl to náš první ročník a pro větší část týmu celkově premiéra na soutěži tohoto typu. Snad i proto jsme měli občas pocit, že hrajeme úplně jinou soutěž než ostatní týmy. :) Vzali jsme si z našich chyb ponaučení a příští rok přijedeme daleko víc připraveni.

 • I.Quest 2015 startoval u rybníku Loviště, nedaleko Vodňan. Mezi pátou a půl šestou ranní se postupně sjely všechny týmy, obsolvovaly prezenci a kromě startovního balíčku vyfasovaly přijímač ROB 80, ke kterému proběhlo krátké zaškolení. Nedaleko startu byla totiž nainstalována testovací liška a soutěžící si tak mohli vyzkoušet naladění správného signálu i otestovat, zda poznají z kterého směru liška vysílá.

 • Následující odkaz obsahuje přehled celého závodu, tedy pořadí jednotlivých týmů a časový průběh dosažení jednotlivých waypointů. Tabulka je rozdělena podle typu waypointu, tedy v první části jsou powerwaypointy, které určují celkové pořadí (označené zaměřovačem) a pro zajímavost jsou zde i časy dosažení pomocných waypointů (označení otazníkem) jakož i mincovní waypointy (označené mincí).

  Kromě mincovního waypointu v Novém Dvoře u rybníka navštivil všechny ostatní waypointy min. jeden tým, což je pro nás organizátory oproti loňskému ročníku poměrně velký úspěch.

 • Pořadatelům I.Questu neuniklo, že se nejeden ze soutěžících během naší soutěže logoval do kešek v Modlešovicích nebo ve Velkém Depotu. Protože geocaching a I.Quest mají určitý průnik společných rysů, rozhodli jsme se oslovit kešery formou zřízení několika kešek s motivy I.Questu.

  Dnes ráno byla zprovozněna první, takže i našim soutěžícím dáváme možnost získat FTF :)

  http://coord.info/GC5ZZFH

  A zároveň geokešerům dáváme šanci dovědět se o I.Questu.

  Hodně štěstí

 • 1 MR
  2 D-F
  3 L 45 / K 10
  4 Soustava prvků
  5 Rumové pralinky
  6 Petřinští a spol.
  7 Psychokopytníci
  8 zelenej brouk
  9 Outlaws
  10 Dlouhý, Široký, Krátkozraký et al.
  11 Viribus Unitis
  12 Vladcovia Strachu
  13

Stránky

Přihlášení

Seznam galerií